Pärnu Turunduskonverents 2009, vol3

Päev õhtus, tunnike pausi ja siis jätkub networking vabamas meeleolus, esmalt Si Si söögimajas ja hiljem juba Str& ööklubis.
Tänased muljed? Positiivsed. Nagu enamikel viimastel aegadel külastatud üritustel… Et ma Pärnu Turunduskonverentsile pole vahepealsed paar aastat jõudnud, küll aga pea kõigilt Best Marketingi seminaridelt läbi astunud, siis esmane üllatusmoment peitus uutes nägudes… Jaa, on ikka rõõm tõdeda küll, et Eestis turunduse ja veebiga seonduvaid inimesi tiba rohkem on kui mäletasin 🙂

Viimane sessioon oli Minu Eesti mõtteinkubaator – modereeritud EMT Piret Dubouti ja Tele2 Andres Jõesaare poolt. Väga cool, ehkki ei ühtinud eriti mu algse kujutelmaga, et räägitakse valmisidee turundamisest – pigemini oli tegu mõttekoja jätku ja ideede edasiarendustega. Ent kaks väga aktiivset ja heatujulist moderaatorit (huhh, tunnistan üles – mul on Jõesaare suhtes miski vimm olnud, vanast tele-ajast veel. Täna vaatasin, et pole ta nii kole miskit, suisa vahva) ja väga hea fiiling saalis (ikka vabalt võeti mikrofoni ja kommenteeriti-mõeldi kaasa) pani kogu päevale eriliselt positiivse pitseri.

Ideedeks siis kodumaise mahe- ehk maatoodangu turustamine; kasu-vanaemade ja kasu-vanaisade projekt ning teatrietenduste kolimine internetti.

Esimese osas tahaks öelda, et – tänapäeva inimene on ikka sigamugavaks läinud. See, et „ei ole infot, ei leia üles, kes müüks“ on lihtne ettekääne. Kas me tegelikult ka viitsiks sõita maale kaalika järele? Iga nädal või vähemasti mingi regulaarsusega? Ja siis teise maakonda kartulit ja mett tooma ja kolmandasse piima järgi? I do not think so…

Kui seesama kaup ikka kaubanduskeskustesse või vähemasti mingisse muusse kodulähedasse kindlasse punkti kohale ei maandu, ei hakka miski ka muutuma. Ning Hando Sinisalu kommentaar, et juba müüakse, nimelt turul, aga turu lahtiolekuajad on pensionäri- ja mitte töö- ja pereinimese kesksed, vastab 100% tõele.

Meie käime küll turul, kui viitsime. Ainus variant on nädalavahetuse ennelõunad… aga palju sa ikka raatsid omi ainumaid vabasid hommikuid poodlemisele kulutada seda enam, kui laupäev nii ehk naa lapse muusikatund on (ja väsinud jõnglasega turul ikka väga ei konda). No ja jääbki see üks, see pühapäev, mida millegipärast hoopistükkis lihtsam on magamiseks tarbida.

Hando ettepanek oli muuta turgude lahtiolekuaegasid, küll siis tekib nõudlust juurde ka uute turgude järele. Nii et uue jalgratta leiutamise asemel võiks vanal kodaraid vuntsida ja asi tahe.

Samal teemal sissekanded:

One comment

  1. Lätis lubati põllumajandustootjatel oma kaupa lihtsustatud korras müüa, st sisuliselt võivad nad lauakese püsti panna ja kaubelda suvalisel tänavanurgal. Spice kaubanduskeskuse parkla ühest osast on seetõttu saanud ülipopp turg. Nii et tooge aga kaup sinna, kus inimesed nagunii oma vaba aega veedavad!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: