Ikkagi vist Indigo…

Kui siin mõni aeg tagasi sai nurisetud teemal, et meite Tuutu täitsa tavaline ja igatpidi keskmine jõnglane on (pikkus välja jätta), siis viimasel ajal on ta minu suureks rõõmuks ikka kergeid indigo-märke ka ilmutama hakanud.

Näituseks joonistamine, mis siiani ainult sodi-podi sirgeldamises seisnes, päädis eile õhtul piltidega, millest ma isegi aru sain. Esimest korda, päriselt. No et suudan ka eelneva kõrvalistumise ja jututa tuvastada, et pildil ei ole mitte „vihma-sajab-siit“, vaid mingit elusolendit meenutav kogum (loe: omab jäsemeid, silmi ja suud ning peapiirkonnas karvkatte imitatsiooni).

Ja mis on siis Esimesel Tuvastatavate Figuuridega taiesel? Shiva, kolme silmaga. Ta ise ütles seda. Et see siin on Shiva ja siin on tema naine… elevandipeaga poissi tahtis ka teha, see oli see veidi lopergusem krõll, üks käsi kolm korda pikem kui teine… aga tolle ma pidin hiljem uuesti juurde tegema. St et mul lasi ta uue poisi enda oma kõrvale teha, sest tema versioon jäi talle endalegi veidi arusaamatuks. Kogu jäädvustatud pere nimelt oli kolme silmaga ja üsna ühte nägu.

Shiva pilt

Shiva pilt

Aga, tagasi selle pildi juurde minnes, siis – selle Shiva-teate peale rõkkas mu väikekodanlik hind üsna rõõmsasti. Et „ikkagi Eriline“ ja et „äkki siiski indigo“ ja „see võib olla kõige suure algus“ 🙂

Ja tahes tahtmata vajusid lainena peale kõik mu juba maha maetud kunstiteemalised ambitsioonid… Täna olengi oma traditsioonilist kinnisvarapakkumiste ringi sooritades erinevaid eluasemeid juba selle pilguga seiranud, et kas kannataks ühte majaossa galerii teha või ei…

Pildi lubas Tuutu Shivale kinkida. Et siis on Shiva rõõmus ja ei põleta teda oma kolmanda silmaga. Ja et üleüldse, küll siis Shiva naine talle jälle uut ja vana teeks ja käsiks Tuutule ka uue pea anda ja ikka mingi toreda ja londiga või mingi muu ilusa pea. Minu tagasihoidlik väide, et Shiva elab Indias ja nii kõrgel mäe otsas, et on isegi kõrgemal kui pilved, ja kust ta siia nüüd peaks tulema… selle peale tuli äärmiselt optimistlik teadaanne, et „Aga ma JU LÄHEN talle ISE külla ükskord!“

See asi paistis Tuutul ka otsustatud olevat. See küllaminek.

Kusjuures jumalatest rääkisin talle unejutuks juba kuu-paar tagasi ja hiljem pole seda teemat enam torkinud.

Teise asjana hakkas veidi painama küsimus, et kui ta nüüd oma vastavastatud pliiatsioskusega lasteaeda läheb, kas siis hakatakse neid kolmesilmseid jälle kahesilmseteks tagasi ka õpetama. Noh, nagu õige ja normaalne on, või lastaksegi neil omaloomingut teha?

Järgi uurima esialgu veel ei hakka. Alles mõne nädala eest juba tekkis väike lahkheli meie kodu ja lasteaiakasvatajate arusaamade vahel… Vähemasti Tuutu versioon nägi välja nii, et oli keegi (kasvataja või söögitädi, ei saanudki pihta) öelnud, et lapsed tulevad kapsalehe alt ja tema oli öelnud, et lapsed tulevad kas emme kõhtu pandud spermast või lastekodust ning pärast seda ei olevat kasvatajad enam kohe üldse mitte midagi öelnud.

Ps. Mul tegelikult üks Tuttav läheb homme Indiasse. Tea kas peaks talle selle joonise kaasa sokutama?

Advertisements

2 kommentaari

  1. Kas “indigo-märgid” tähendavad mingit sorti verevarustuse häireid? Soovitan laps kiiremas korras arsti juurde viia, kui ta siniseks hakkab tõmbuma.

  2. üldiselt on nii lasteaias kui koolis joonistamisega sama rida: niikaua kuni laps ei suuda aru saada, et ainult kahesilmaliste eest saab häid hindeid, saab ta kiitmise asemel vaikuse ja kehvade hinnete osaliseks. need lapsed, kes on sotsiaalselt taibukamad ja saavad aru, et joonistada tuleb nii, nagu “päriselt” on, need on üldjuhul haridussüsteemis edukamad. täiskasvanud kipuvad ka eelistama ju neid joonistusi, mis paremini “tegelikkust” matkivad…

    aga seda jah, et kui lillaks hakkab tõmbuma, siis tuleb ikka arstile näidata 🙂

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: