Pildikesi algavast suvest

Vaikselt hakkab kohale jõudma, et suvi on päriselt käes. Nädal tagasi käisin ühest Kadrioru aasia söögikohast koju nuuma toomas ja et ootaja aeg on pikk, sättisin end terrassile suitsetama. Ilusasti tagumisse nurka, et toss mittesuitsetajatest einestajate rõõmu rikkuma ei ulataks. Nojah. Sealt nägin ma siis esimesed suvised liblikad ka ära. Tegid seal väiksemaid. Või kui tegijate noorust arvestada, siis pigemini lihtsalt harjutasid.

Kenasti ja siivsalt põõsaste vahel ja furgoonauto taga peidus, ainult et minu ruutmeetrine suitsetamislapike jäi täpselt selle ainsa luuramistrajektoori peale. Ja siis ma mõtlesin, et mutistunud kolmekümnesena pole mul mõtet nägu ka teha, et uh-uh-mina-küll-ei-märka, jõllitasin ikka kohe huvi ja mõnuga (jaa, hea on omada sekselu, kasvõi teiste oma). Ühel hetkel – millegipärast võtsin ma siiski vaevaks vahepeal mujale ka vaadata – tundus, et neidis on kadunud.

Poiss seisis rahuloleva näoga ja vaatas päikest. Ainult et siis ilmselt helises tal telefon, sest nägin teda mobiili haaravat – ja mõni hetk hiljem selgus, et polnud see piiga kuskile pagenud, oli sealsamas maas ja tegi poisile head-paremat, kuni mobiilikõne pikkus igasuguseid sündsuse piire hakkas ületama ja tüdruk kahe sekundiga püsti oli suutnud karata ning pikkade paarishüpetega minema pani, noormees mõnemeetrise vahemaaga järel, ühe käega pükse ja teisega mobiili hoides. Ja mina, muidugi, itsitasin täitsa varjamatult ja süüdimatult, kuni ülejäänud söömalised end ebamugavalt tundma hakkasid.

Eile aga sain viimase kinnituse saabunud suvest, kui terve Tallinn näis olevat end loomaks joonud. Sauna tänav meenutas stseene mõnest ilgest maailmalõpufilmist, Nimeta ja Nimega esisest üldse ei räägigi – ja Müürivahe/Suur-Karja/Vana-turu kaela rist oli kena läbilõige Valli baari karvastest ja Hollywoodi sulelistest. Jaa-haaaaa, siis ma küll tundsin end tõelise puritaanina 😛

Täna aga ootab mind Rakvere ja punk-laulupidu. Pole sinna linna vist ehk umbkaudu kümme aastat asja olnud, nii et plaan on minna päevapoole bussiga ees – ja öösi hiljem end Wildika limusiini tagasi tulema sättida.

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: